Filtrovací lišta note_blue.jpg(995 b)

Filtrovací lišta je typický vizuální prvek v Rámci pro seznam objektů.

Filtrovací lišta má podobný účel jako Filtrovací panel, to znamená, že ovlivňuje množinu záznamů zobrazených v Seznamu objektů.

Prvky a možnosti filtrovací lišty korespondují s prvky a možnostmi jednotlivých sekcí filtrovacího panelu (s výjimkou uložených filtrů). Program aktuální nastavení synchronizuje, takže změna nastavení na filtrovací liště se automaticky promítá do filtrovacího panelu a naopak.

Filtrovací lišta podle kontextu, ve kterém se nachází může obsahovat různé ovládací prvky (tlačítka, comba, zaškrtávací pole...), kterými uživatel provádí jednotlivé volby.
Pokud jsou zobrazeny všechny druhy objektů (typický stav např. v Inboxu), jsou v liště k dispozici tlačítka pro jednotlivé druhy (Kontakty, Komunikace, Doklady, ...). Těmito tlačítky můžete pohodlně ovlivnit zobrazení v seznamu a např. v Inboxu jednoduše vypnout třeba zásilky - tím se zpřehlední seznam ostatních avizovaných objektů, které se mezi zásilkami "ztrácí", pokud je zásilek mnoho.
Dalším užitečným filtrem v Inboxu je možnost zobrazit pouze avíza od určitého uživatele. Volbou některého uživatele v combu Autor avíza se nastaví filtr na ta avíza, která poslal dotyčný uživatel. Pokud při volbě uživatele přidržíte klávesu <Ctrl>, nastaví se filtr naopak tak, že budou všechna avíza kromě těch od příslušného uživatele.

Příbuzná témata: