Nastavení asociované aplikace pro práci s obsahem interního dokumentu

Nastavení asociované aplikace

Pro práci s obsahem interního dokumentu a zobrazení obsahu karty Obraz objektu, u kterého je nutné použít nějaký externí prostředek, se spustí taková externí aplikace, která je asociovaná na úrovni operačního systému.

Samotné nastavení asociované aplikace lze tedy provést pouze mimo Kaskádu. Obvykle se režim nastavení v operačním systému jmenuje "Zvolit výchozí aplikaci pro každý typ souboru" nebo "Nastavit výchozí programy" apod.
Jde o nastavení windows, proto toto nastavení je platné pro veškerou práci na dané stanici, mj. i v Kaskádě a to pro všechny uživatele a všechny datové větve Kaskády.

Způsob spuštění externí aplikace pro práci s dokumentem

Způsob spuštění externí aplikace programem Kaskáda je interní technologickou záležitostí a v naprosté většině případů se o to uživatel nemusí vůbec starat.
Pouze v případě nějakých problémů se spuštěním externích aplikací a po konzultaci s pracovištěm technické podpory má smysl nastavení nějak měnit.

Následuje text pro techniky.

Kaskáda spouští externí aplikaci prostřednictvím určitých nízkoúrovňových funkcí Windows, kde jsou k dispozici dvě možné varianty, přitom

Příbuzná témata: