![]() |
Základní rysy a funkčnost KaskRS |
![]() |
Webové rozhraní Kaskády (KaskRS) | Konfigurace KaskRS |
![]() |
Instalace Kaskádního webového rozhraní (KaskRS) se v některých krocích liší v závislosti na použitém systémovém prostředí (zejména použití webserveru na windows vs. linuxu), obecný postup je však shodný a skládá z těchto částí:
ke stažení z http://httpd.apache.org/.
doporučujeme použít obvyklou repository vaší distribuce.
Přístup přes HTTP musí být nakonfigurován na port 80, SSL musí být přistupné na portu 443.
Aktivujte cachování na disku či v paměti - velmi výrazně tím urychlíte načítání stránek.
Pokud provozujete více websystémů, každý potřebuje vlastní soubor params.inc.php. Pomocí direktivy php_include_path vhodně použité u nastavení jednotlivých Aliasů lze docílit uložení zdrojových kódů KaskRS do jediné složky která se bude aktualizovat, a konfigurační soubor params.inc.php lze umístit do oddělených složek podle websystémů. Použití direktivy php_include_path vám usnadní další provoz a aktualizace KaskRS.
Nezapomeňte vytvořit složku s dostatečnými právy pro upload souborů
Nastavte direktivy pro 602sql modul:
[602SQL]
wb_longreadlen = 65535
wb_binmode = WB_CONVERT
wb_datestring = 0
wb_max_links = -1
wb_max_persistent = -1
wb_allow_persistent = 1
Nastavte direktivu session.bug_compat_42 na 0.
Nezapomeňte povolit a nakonfigurovat upload souborů pomocí POST.
Zdrojové soubory KaskRS naleznete v instalační složce Kaskády (obvykle C:\Program Files\Software602\Kaskada\) v podsložce KaskRS. Obsah složky zkopírujte do sožky, na kterou ukazuje konfigurační direktiva DOCUMENT_ROOT vašeho webserveru (na windows obvykle [instalační složka Apache]\htdocs, na linuxu /var/www/).
Přejmenujte soubor "#template_params.inc.php" na "params.ins.php" a nastavte v něm následující proměnné:
Otevřete webový prohlížeč, a zkuste zadat IP adresu webserveru. Pokud se vám zobrazí úvodní stránka, pokračujte kontrolou překladu z DNS adres (v rámci LAN i přístup z WAN) a konfiguraci portu pro SSL (standardně 443) pro přístup s podporou šifrování (kontrolujte opět přístup v rámci firmy i zvenčí - může se lišit v závislosti na nastavení brány/firewallu).
Zkontrolujte, že modul php je korektně nakonfigurován a webserver jej korektně používá (například příkazem phpinfo();).
Zkuste připojení webserveru na databázi - ověříte funkčnost php modulu php_602sql.so či php_602sql.dll.
Prověřte funkčnost cachování - měli by jste cachovat minimálně obrázky a binární data, která se budou přenášet na web z databáze. Nezapomeňte nastavit utilitu htcacheclean (spustit jako daemona po startu, či přidat do cronu / plánovače úloh ) aby se cache pravidelně čistila.
Je potřeba vytvořit alespoň jednoho uživatele s minimem práv, který bude moci přistupovat k databázi, ale uvidí pouze dokumenty, které se mají zobrazovat na webu. Pokud máte více websystémů, mohou tohoto anonymního uživatele sdílet, pokud však chcete rozlišit veřejně přístupný obsah jednotlivých websystémů na úrovni přístupových práv, budete muset vytvořit pro každý websystém jednoho "nesvéprávného" uživatele.
Databázový login uživatele musí začínat podtržítkem (například "_WEB_PUBLIC"), aby nebylo potřeba u něj periodicky měnit heslo.
Typicky slouží k umisťování obsahu veřejně dostupného z webu jakákoliv dokumentová složka, která bývá umístěna mezi Sdílené, a která má nastaveno právo View pro "nesvéprávného" uživatele. Pokud ve vlastnostech složky na kartě Práva zaškrtnete volbu Předávat práva objektům v obsahu složky, budou pro "nesvéprávného" uživatele automaticky viditelné jakékoliv objekty umístěné do této složky.
Na kartě Websystémy se přepněte do režimu Seznam profilů a vytvořte požadované profily, z nichž jeden nastavte následně jako Výchozí (na kartě Základní údaje o websystému).
![]() |
Základní rysy a funkčnost KaskRS |
![]() |
Webové rozhraní Kaskády (KaskRS) | Konfigurace KaskRS |
![]() |