![]() |
Konfigurace | Uživatelská stanice (tiskárna ...) |
![]() |
Pojmem uživatelská nastavení označujeme taková nastavení, která může sám pro sebe provádět kterýkoliv uživatel, a která ovlivňují chování uživatelského rozhraní Kaskády, pokud je tento uživatel přihlášen a s Kaskádou pracuje.
Tato položka menu vyvolá pro konkrétní modul, v jehož rámci je spuštěna, dialog k nastavení uživatelských preferencí, týkajících se právě tohoto modulu.
Mnoho nastavení je k dispozici v modulech Agenda a Kalendář. V některých jiných modulech nejsou k dispozici v této oblasti vůbec žádná nastavení.
Tato položka menu má podobný význam jako minulá, její záběr je však širší. Dialog pro nastavení uživatelských preferencí, který se zde otevře, umožňuje přepínání mezi preferencemi pro jednotlivé moduly, ale kromě toho obsahuje speciální skupinu (ve stromovém zobrazení představuje kořen stromu), a to jsou údaje, které ovlivňují Kaskádu jako celek (nejenom některý konkrétní modul).
Volbou přihlášení k databázovému serveru.
lze vyvolat dialog, který umožňuje změnit přístupové heslo proV dialogu jsou pro zadání tři editační pole. Do prvního pole je nutno zadat dosavadní heslo (bezpečnostní pojistka). Do zbývajících dvou polí se zadává nové heslo, které je nutno zadat dvakrát ve stejné podobě, kvůli tomu, aby se omezila možnost překlepu a následné nemožnosti přihlásit se do Kaskády.
Pokud uživatel v tomto dialogu heslo změní, musí se při příštím spuštění Kaskády již přihlašovat tímto novým heslem.
Platnost hesla (expirační dobu) může administrátor nastavit v globální konfiguraci. Po vypršení této doby program bude vyžadovat po uživateli zadat heslo nové.
Jakákoliv změna hesla se ukládá do historie daného uživatele, jehož heslo se změnilo. Samozřejmě, že se zaznamenává pouze čas změny a jméno uživatele, který změnu provedl. Samotné heslo se do historie nezapisuje.
Volbou
vyvoláte dialog, ve kterém může přihlášený uživatelnaimportovat do Kaskády naskenovaný podpis (obrázek) a
definovat formát těla HTML zásilky (viz. dále).
Jde o kus HTML kódu, který definuje grafickou i obsahovou podobu zásilky. Více viz. kapitola Formátování textu v internetových zásilkách.
Pokud se rozhodnete nastavit si svou vlastní definici, můžete kliknutím na tlačítko "Inicializovat definici výchozím nastavením aplikace", načíst výchozí definici připravenou vývojovými pracovníky Kaskády a tuto definici si pak upravit dle svých požadavků.
Volbou
Pokud má uživatel v tomto dialogu vyplněnou platnost (volba Automatická odpověď na e-mail
má být zapnuta (od - do), pak v této době, kdy není do Kaskády přihlášen, budou na zásilky, které
přijdou do Kaskády "z venku" (z POP3 serveru), automaticky vytvořené a okamžitě odeslané odpovědi na danou
zásilku s textem, který je v tomto dialogu nastaven.
Díky tomu lze v předstihu automatickou odpověď zapnout a zároveň definovat začátek i konec platnosti.
Postup nastavení odpovědní zásilky je součástí typického případu použití Jak postupovat před plánovanou nepřítomností (dovolenou).
Volbou
lze vyvolat dialog, který umožňuje uživateli nastavit e-mailovou adresa na kterou se má zaslat upozornění na novou zásilku, přicházející z internetu. Pokud chcete být upozorněni na novou zásilku SMSkou, zadejte e-mailovou adresu SMS brány Vašeho operátora.
Tímto nastavením může každý uživatel určit seznam jiných uživatelů, kteří budou mít přístup do jeho kalendáře a/nebo deníku.
Bez ohledu na toto nastavení, vrcholový administrátor má
povolen přístup do kalendáře a deníku všech ostatních uživatelů automaticky.
Ti uživatelé, kterým povolíte sdílení svého kalendáře/deníku, mohou potom ve stromě složek nad uzlem Kalendář / Deník vyvolat plovoucí menu a v něm použít volbu . Kaskáda nabídne dialog pro určení uživatele jehož kalendář / deník chce vidět. V
nabídce budou pouze interní uživatelé, kteří mu sdílení povolili.
Do sdíleného kalendáře bude mít také možnost daný uživatel vkládat nové záznamy.
Touto položkou menu lze modul, ze kterého je tato volba vyvolána, nastavit jako modul výchozí, tzn. že se otevře při spuštění Kaskády.
Není zde možno výchozí modul "odškrtnout". Pokud chcete učinit výchozím modulem některý jiný, pak otevřete příslušný modul a v něm použijte položku
.V mnoha situacích je potřeba, aby uživatel zaujímal pozici delegáta distribučního seznamu. Pro tuto volbu je k dispozici samostatný dialog Delegát distribučních seznamů, který se za určitých okolností zobrazuje již při přihlašování do Kaskády, nebo jej lze kdykoliv vyvolat právě v tomto menu .
![]() |
Konfigurace | Uživatelská stanice (tiskárna ...) |
![]() |