Prohlížeč Řádku dokladu

Toto okno slouží k prohlížení, k editaci a zadávání nových řádků dokladu. Je v něm zobrazen vždy jeden konkrétní řádek, přitom prostřednictvím tlačítek na panelu nástrojů Sipka_na_zacatek.jpg(1 kb)Sipka_vlevo.jpg(1 kb) Sipka_vpravo.jpg(1 kb)Sipka_na_konec.jpg(1 kb) nebo použitím klávesových zkratek PageUp / PageDown, lze posouvat zobrazení na následující nebo předchozí řádek v obsahu příslušného dokladu, z něhož byl prohlížeč řádku otevřen.

Základní části

Funkce na panelu nástrojů

Novy.ico(1 kb)

Nový řádek

 

Umožňuje vložit nový řádek do dokladu. Funkci spustíte klepnutím na tlačítko nebo stisknutím klávesy <Ins>.

Novy_jako_kopie.ico(1 kb)

Nový záznam kopií napozicovaného

 

Umožňuje vložit nový řádek do dokladu kopií napozicovaného řádku.

Novy.ico(1 kb)

Nový záznam volbou produktu

 

Umožňuje vložit nový řádek do dokladu výběrem položky ze seznamu produktů.

Editovat.ico(1 kb)

Editovat

 

Přepne prohlížeč do editačního režimu, ve kterém se vizuálně změní jednotlivá editační pole a uživatel může přepisovat jejich hodnoty. Přitom se zpřístupní funkce Ulozit.jpg(1 kb) Uložit, kterou musí uživatel použít k uložení editovaných dat. Funkci spustíte klepnutím na tlačítko nebo stisknutím klávesy <F2>.

Ulozit.ico(1 kb)

Uložit

 

Funkce je přístupná pouze v editačním režimu (editace existujícího nebo nového záznamu) a provádí zápis změněných dat v řádku do databáze. Funkci spustíte klepnutím na tlačítko nebo stisknutím klávesové zkratky <Ctrl+S>.

Ulozit_dalsi.ico(1 kb)

Uložit a další

 

Provádí totéž jako funkce Ulozit.jpg(1 kb) Uložit, ale navíc přechází do režimu zadání nového záznamu. Je tedy vhodná při zadávání většího počtu nových řádků bezprostředně po sobě. Funkci spustíte klepnutím na tlačítko nebo stisknutím klávesové zkratky <Ctrl+Shift+S>.

Smazat.ico(1 kb)

Odstranit

 

Umožňuje odstranit řádek. Funkci spustíte klepnutím na tlačítko nebo stisknutím klávesy <Del>.

Příbuzná témata: